27 września, piątek,  godz. 17:30, Hajnowski Dom Kultury – „The Square”
Jednocześnie w dwóch salach HDK będą wyświetlanie  dwa filmy: dorośli będą mieć swoją projekcję, a młodzi swoją!
młodymi widzami podczas seansu zaopiekuje się animator, dorosłymi – po seansie krytyk filmowy

„The Square” – film nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, który był szwedzkim kandydatem do Oscara.Czy the Square faktycznie jest czarną komedią? A może bliżej mu, do dramatu obyczajowego? To raczej nie jest lekkie kino plenerowe, to bardziej niepokojący obraz bezpardonowo podsumowujący pustotę człowieczeństwa i ukazujący kontrast między pierwotnością a przeintelektualizowaniem.

Poznajemy w nich m.in. Christiana (Claes Bang), atrakcyjnego mężczyznę o wielkim uroku osobistym, dyrektora prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, a także amerykańską dziennikarkę (Elizabeth Moss), którą łączy z Christianem coś więcej, niż przeprowadzony wywiad. W swoim nowym filmie Ruben Östlund („Turysta”) portretuje współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce.

reżyseria i scenariusz: Ruben Östlund; zdjęcia: Fredrik Wenzel; dźwięk: Andreas Franck; w rolach głównych: Claes Bang – Christian
Elisabeth Moss – Anne, Dominic West – Julian, Terry Notary – Oleg,
Christopher Læssø – Michael
rok produkcji: 2017; Szwecja / Niemcy / Francja / Dania
czas trwania: 145 min.
wstęp bezpłatny!

Partnerzy: Gutek Film , Hajnowski Dom Kultury ,  Stowarzyszenie METAMORPHOSIS
Projekcję dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska

Pamiętajcie – dzieci mają „swój” film też o godz. 17:30 w HDK

Na kolejne projekcje zapraszamy:

5 października, sobota, godz. 16:00
16 listopada, sobota, godz. 16:00
15 grudnia, niedziela, godz. 16:00

 

kino