Festiwal w tym roku odbędzie się 29 lipca 2017 i będzie to już 9. edycja. Festiwal jest inicjatywą hajnowskich animatorów kultury, będącą nawiązaniem do rockowego klimatu miasta w latach 80-tych i 90 tych.

Jak zwykle na deskach hajnowskiego amfiteatru  zagrają gwiazdy muzyki alternatywnej, legendy polskiego rocka jak również znakomici zagraniczni goście. Do tej pory grali dla min.:  Dezerter, Armia, Proletaryat, Farben Lehre,  Cela nr 3, Moskwa, Tilt, Błękitny Nosorożec, Sex Bomba, GaGa/Zielone Żabki, Kabanos, Sedes, Alians, The Bill, Qulturka, Swobodna, Sajgon, Materia, Skowyt i wiele innych. Festiwal gościł również gwiazdy białoruskiego rocka takie jak  DZIECIUKI, B.N., Re1ikt, The Toobes czy Ściana. Na festiwalu swoją muzyczną karierę rozpoczynał  jeden z obecnie najlepszych zespołów metalowych w Polsce młodego pokolenia – zespół MATERIA – laureat 1. edycji festiwalu.

plakat rockowisko 2017

W tym roku zagrają:
- Włochaty - anarchopunk -Szczecin
- Ostrov - metal/hard rock/punk - Białystok
- Mateo Colon - heavy metal – Śląsk
- B.N. - post grunge/metal/alternatywa - Bereza/Białoruś
- Sajgon - punk rock - Wałbrzych
- Aterra-metal- Warszawa
- The Ripers - punk - Białystok
- Ciężka Ręka Chirurga - hc - Hajnówka
- Sedov - post punk/cold - Wysokie Mazowieckie- laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016
- KT.GREEN - rock/pop – Warszawa- laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016
- Panta Koina - metal/punk/rock – Lublin- laureat 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie: www.rockowisko.hajnowka.pl , https://www.facebook.com/festiwal.hajnowka/