Szanowni Państwo,

Zapraszamy do spędzenia z nami soboty 3.07.2021 r. w godzinach 11.00 – 17.00.

W jednym dniu i w jednym miejscu - poprzez gry i zabawy - poznają Państwo różnorodność przyrodniczą i bogactwo kulturowe wszystkich podlaskich parków: 4 parków narodowych:

  1. Białowieskiego Parku Narodowego, który w tym roku obchodzi 100. lecie,
  2. Biebrzańskiego Parku Narodowego,
  3. Narwiańskiego Parku Narodowego,
  4. Wigierskiego Parku Narodowego,oraz 3 parków krajobrazowych:

1. Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi
2. Suwalskiego Parku Krajobrazowego,
3. Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

 

Pracownicy parków, Ministerstwa Klimatu i Środowiska będą prowadzić warsztaty, koordynować aktywności artystyczne, snuć opowieści, zadawać zagadki, odpowiadać na pytania. Do Państwa dyspozycji będzie też strefa chilloutu oraz kino prezentujące filmy o parkach narodowych. Zaplanowane działania odbywać się będą na stanowiskach poszczególnych parków, ale odbędzie się także gra terenowa, której przejście zapewni symboliczną odznakę znawcy podlaskich parków.

Dzięki gościnności i uprzejmości Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, tego dnia zostaną Państwu udostępnione do zwiedzania wystawy z przewodnikiem. Dodatkowa obecność na Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich zapewni poczęstunek.

Piknik Podlaskich Parków jest doskonałą okazją do: poszerzenia wiedzy na tematy związane z ekosystemami i ochroną środowiska naturalnego, promocji walorów przyrodniczych województwa podlaskiego i pokazania bogatej oferty edukacyjnej parków. To też świetny pomysł na aktywne spędzenie soboty w pięknym miejscu, bez pośpiechu, w rodzinnym gronie. Zapraszamy zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów!

Zatem
Koleżanko, Kolego przyprowadź znajomego swojego,
aby poznać niezwykłość każdego parku narodowego i krajobrazowego,
my z wszystkich niedowiarków
uczynimy znawców podlaskich parków!

 

wstęp: 2,5 zł

data: 03.07.2021, godz. 11.00 – 17.00

miejsce: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, ul. Leśna 7, 16-010 Wasilków

Organizatorzy: Białowieski Park Narodowy, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Współorganizatorzy: Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, Suwalski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Patronat honorowy: Główny Konserwator Przyrody, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska - Pani Małgorzata Golińska

 PIKINIK 2021