Po raz trzeci z inicjatywy Pani wójt Lucyny Smoktunowicz i radnej Heleny Stepaniuk  9 września w Borysówce odbył się Piknik na kapach.

Mimo obaw organizatorów pogoda w tym dniu dopisała, liczni mieszkańcy zgromadzili się przy świetlicy. Zgromadzonych powitał zespół Żaworonki  pod kierownictwem Pana Marka Zubryckiego. Zespół wykonał piosenki w języku białoruskim i polskim. Następnie wszystkich zebranych powitała Pani wójt Lucyna Smoktunowicz, która życzyła wszystkim miłych wrażeń  i ciekawie spędzonego popołudnia. Kolejno zaprezentowali się młodzi wykonawcy z naszej gminy: Julka Wrzosek z Lipin oraz Weronika Ptaszyńska z Wasilkowa.  Dużą atrakcją dla mieszkańców był  występ reaktywowanego zespołu Lotos z Dubin.  Zespół przygotował niespodziankę dla Pani wójt, którą zaprosił do wspólnego wykonania piosenki.  Pani wójt  oraz zespół został nagrodzony gromkimi brawami.  Pani wójt Lucyna Smoktunowicz  otrzymała podziękowanie od radnej Heleny Stepaniuk i Pani Ewy Maciejuk z wspieranie wszelkich inicjatyw mieszkańców.  Następnie zaprezentowała się Patrycja Siemiacka oraz Julita Kiczkajło,  które otrzymały duże brawa za wykonywane piosenki. Na festynie nie zabrakło strażaków z OSP Nowokornino  oraz stoiska wioski tematycznej  "Borysówka wieś drewniana".  Na zakończenie pikniku ponownie wystąpił zespół Lotos, przy muzyce którego mieszkańcy mogli potańczyć.