Serdecznie zapraszamy uczni贸w Pa艅stwa Szko艂y/Plac贸wki do udzia艂u w III OG脫LNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJ臉 MULTIMEDIALN膭 - 鈥濩hrzest Polski".  

Konkurs skierowany jest do uczni贸w szk贸艂 podstawowych (klasy VII-VIII) oraz szk贸艂 ponadpodstawowych. Zg艂oszenia przyjmujemy do 30 listopada 2022 r.Ka偶de spo艂ecze艅stwo i ka偶da jednostka powinna czu膰 wi臋藕 ze swoj膮 Ojczyzn膮, powinna by膰 艣wiadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umo偶liwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynale偶no艣ci do w艂asnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialno艣ci ludzi za dobro i w艂a艣ciwy rozw贸j spo艂ecze艅stwa. Fakt przyj臋cia ustawy o 艢wi臋cie Chrztu Polski daje nam wyj膮tkow膮 szans臋, aby pokaza膰 korzenie naszej pa艅stwowo艣ci ju偶 w ponad tysi膮cletniej historii.

Cel uwa偶amy za s艂uszny i istotny 鈥 skoro ustanowiono to 艢wi臋to ustaw膮 鈥 powinno ono by膰 obecne w powszechnej 艣wiadomo艣ci spo艂ecze艅stwa. Do tej pory data ta by艂a marginalnie dostrzegana 鈥 tylko podczas wi臋kszych obchod贸w 鈥 co 50 lat (1966 i 2016). Dzieci i m艂odzie偶 powinny zapozna膰 si臋 z tak wa偶nym wydarzeniem w historii Polski. Realnie przewidujemy, 偶e w wyniku konsekwentnych (rokrocznych) dzia艂a艅 艢wi臋to zacznie by膰 obecne w 艣wiadomo艣ci zbiorowej.

Wi臋cej informacji na temat konkursu, takich jak regulamin i plakat, znale藕膰 mo偶na pod adresem: www.swietochrztu.pl/3konkurs

Uprzejmie prosimy o rozpropagowanie tego przedsi臋wzi臋cia w艣r贸d uczni贸w i nauczycieli.

Jan Klawiter
Prezes Fundacji S艁OWO

 

plakat3konkursprezentacja