Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych serdecznie zaprasza na spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie pt. Simona K. Wołająca na Puszczy.

  • Kiedy: 17 grudnia 2022
  • Godzina: 18:00
  • Miejsce: Hajnowski Dom Kultury
  • Czas trwania: 65 min
  • Organizatorzy: Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych; Hajnowski Dom Kultury
  • Wstęp: bezpłatny

 

Monodram Agnieszki Przepiórskiej o Simonie Kossak opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać. Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa. To postać z krwi i kości. Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. To opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. Simona przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru.

 

Wstęp jest bezpłatny, prosimy o rezerwację miejsc pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organizacja spektaklu jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach zadania: „Hajnówka jest Kobietą. Siła niepokornych kobiet na przykładzie osobowości Simony Kossak” realizowane jest w ramach projektu pn. "Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia i Fundacji na Facebooku: