Trwają warsztaty w terenie z kamerą termowizyjną. Zgłoś swój budynek i sprawdź, którędy uciekają Ci pieniądze

Spotkaj się z naszym ekspertem na mostku termicznym!

Mostki termiczne - choć nie widać ich w sensie fizycznym, to jednak istnieją i… sporo kosztują (nie)świadomego posiadacza. Mostkami termicznymi nazywamy wszystkie miejsca w przegrodach zewnętrznych, przez które ucieka ciepło z wnętrza domu. A tych przy błędnej izolacji lub jej braku może być sporo. Biorąc udział w terenowych warsztatach z naszym ekspertem, dowiesz się którędy uciekają Twoje pieniądze.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu „Oddychaj NARURAlnie – bez smogu” realizuje cykl warsztatów z kamerą termowizyjną. Będziemy w każdej gminie – podobnie jak w przypadków cyklu warsztatów, zrealizowanych w ub.r., podczas których omawialiśmy zalety i wady alternatywnych źródeł ciepła.

Przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej pokażemy Ci, czy Twój dom jest odpowiednio zaizolowany przed czynnikami z zewnątrz. Okna, drzwi, zbyt cienka warstwa izolacji na ścianach, niedocieplony dach – każdy element ma znaczenie!

Warsztaty termowizyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce odbywają się dwuetpapowo – najpierw w terenie spotkasz się z naszym ekspertem,  który za pomocą kamery termowizyjnej bez konieczności wchodzenia na podwórko, pokaże Ci ewentualne straty ciepła. Każdy mieszkaniec może indywidulanie poznać słabości energetyczne swojego budynku  i wynikających z tego strat ciepła oraz nadmiernego zużycia energii całkowicie za darmo!

Po części wizyjnej realizujemy spotkanie w sali, podczas którego doradca energetyczny przedstawia możliwe warianty ocieplenia budynków oraz obowiązujące wymagania dot. energochłonności. Podczas spotkania stacjonarnego, które także odbędzie się na terenie każdej gminy, nasz ekspert wyjaśni uczestnikom, jakie materiały izolacyjne można zastosować w ociepleniu domów, żeby uniknąć strat grzewczych (z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i przykładowych rodzajów ociepleń). Celem warsztatów jest zachęcenie mieszkańców do przeprowadzenia termomodernizacji budynku oraz skorzystania z dofinansowania programu "Czyste Powietrze".

Dotychczas warsztaty odbyły się w Hajnówce, 07 lutego 2024 r. spotkamy się z mieszkańcami Białowieży, którzy zgłosili się do udziału w warsztatach (mamy jeszcze kilka miejsc!), a w czwartek (08.02.) – nasz ekspert ma umówione spotkania w gminie Hajnówka. Zapisy na warsztaty w Hajnówce już się zakończyły, zapraszamy do udziału mieszkańców gmin naszego powiatu. Rekrutacja trwa!

Przekonaj się sam i już teraz zgłoś swój dom do termowizji i zobacz którędy ucieka z niego ciepło! Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 682 5199. Wniosek do pobrania.

Projekt "Oddychaj NATURAlnie - bez smogu"  realizowany jest z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem  środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Strona projektu: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski/oddychaj-naturalnie---bez-smogu

warsztaty z kamerą